niedziela, 22 sierpnia 2010

mecz

22 sierpnia 2010 roku o godzinie 17:00 rozpoczął się pierwszy mecz nowego sezonu, w którym LZS Racławiczki grały z LZS-em Nowy Dwór. Pierwsze 45 minut meczu zakończyło się wynikiem 1:1, w drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze 3 bramki strzelone przez  gospodarzy i mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla naszej drużyny.

Jak zawsze, również i dziś dopisała publiczność. Na boisku w Smolarni zebrało się ponad 200 widzów. Bieżące wyniki, tabele i statystyki można śledzić na stronie LZS-u Racławiczki.

mecz

mecz

piątek, 20 sierpnia 2010

W dniach 14-15 sierpnia 2010 roku w czasie obchodów Dni Chrzelic, przeprowadzona została akcja digitalizacji lokalnego dziedzictwa. Okoliczni mieszkańcy mogli przynieść do zeskanowania swoje prywatne zbiory zdjęć, dokumentów, itd.

Dzięki tej akcji udało się nawiązać kontakt z Panem Remigiuszem Lisem, który w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. technicznych.

Jednym z zeskanowanych dokumentów była Kronika Gminy Dziedzice, która w najbliższym czasie będzie dostępna w zbiorach, oraz na stronie internetowej Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.